Open data
WOZ-waarde in cijfers 2026
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Nederland, per provincie en per gemeente, en hoeveel woningen onder bezwaar staan. Op basis van open data van het CBS en de Waarderingskamer. Vrij te gebruiken met bronvermelding.
Kernpunten
- De gemiddelde WOZ-waarde van een woning in Nederland is € 439.000 in belastingjaar 2026. Dat is 10,3% meer dan in 2025 (€ 398.000).
- Van de provincies steeg de gemiddelde WOZ-waarde in 2026 het sterkst in Limburg: +11,9%.
- Van alle gemeenten steeg de gemiddelde WOZ-waarde in 2026 het meest in Pekela (+19,2%).
- De kleinste stijging had Texel: +2,5%.
- Voor belastingjaar 2025 stond gemiddeld 4,0% van de woningen per gemeente onder bezwaar, volgens de Waarderingskamer (120 gemeenten).
Bron: kloptmijnwoz.nl op basis van CBS en Waarderingskamer. Laatst bijgewerkt op 12 oktober 2026.
Gemiddelde WOZ-waarde in Nederland per jaar
Gemiddelde WOZ-waarde van alle woningen per belastingjaar. Elk belastingjaar gaat uit van de waarde op 1 januari van het jaar ervoor (de waardepeildatum).
| Belastingjaar | Alle woningen | Verandering | Koopwoningen |
|---|---|---|---|
| 2019 | € 250.000 | € 299.000 | |
| 2020 | € 271.000 | +8,4% | € 323.000 |
| 2021 | € 290.000 | +7,0% | € 345.000 |
| 2022 | € 317.000 | +9,3% | € 378.000 |
| 2023 | € 368.000 | +16,1% | € 438.000 |
| 2024 | € 378.000 | +2,7% | € 452.000 |
| 2025 | € 398.000 | +5,3% | € 473.000 |
| 2026 | € 439.000 | +10,3% | nog niet bekend |
WOZ-waarde per provincie
| Provincie | WOZ 2026 | WOZ 2025 | Verandering |
|---|---|---|---|
| Limburg | € 348.000 | € 311.000 | +11,9% |
| Utrecht | € 534.000 | € 480.000 | +11,3% |
| Drenthe | € 358.000 | € 323.000 | +10,8% |
| Gelderland | € 441.000 | € 398.000 | +10,8% |
| Groningen | € 327.000 | € 295.000 | +10,8% |
| Noord-Brabant | € 450.000 | € 406.000 | +10,8% |
| Overijssel | € 394.000 | € 356.000 | +10,7% |
| Zuid-Holland | € 429.000 | € 390.000 | +10,0% |
| Fryslân | € 334.000 | € 304.000 | +9,9% |
| Noord-Holland | € 526.000 | € 480.000 | +9,6% |
| Flevoland | € 415.000 | € 379.000 | +9,5% |
| Zeeland | € 342.000 | € 319.000 | +7,2% |
Stijging van de WOZ-waarde per gemeente
Van 342 gemeenten is de gemiddelde WOZ-waarde voor 2026 bekend. De volledige lijst staat in de CSV-download.
De 20 grootste stijgingen
| # | Gemeente | Provincie | WOZ 2026 | WOZ 2025 | Verandering |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pekela | Groningen | € 254.000 | € 213.000 | +19,2% |
| 2 | Hardenberg | Overijssel | € 407.000 | € 352.000 | +15,6% |
| 3 | Waddinxveen | Zuid-Holland | € 482.000 | € 417.000 | +15,6% |
| 4 | Schagen | Noord-Holland | € 429.000 | € 372.000 | +15,3% |
| 5 | Zevenaar | Gelderland | € 385.000 | € 334.000 | +15,3% |
| 6 | Veenendaal | Utrecht | € 453.000 | € 394.000 | +15,0% |
| 7 | Weststellingwerf | Fryslân | € 362.000 | € 315.000 | +14,9% |
| 8 | Zutphen | Gelderland | € 383.000 | € 334.000 | +14,7% |
| 9 | Aa en Hunze | Drenthe | € 425.000 | € 371.000 | +14,6% |
| 10 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | € 540.000 | € 472.000 | +14,4% |
| 11 | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | € 476.000 | € 416.000 | +14,4% |
| 12 | Ooststellingwerf | Fryslân | € 357.000 | € 312.000 | +14,4% |
| 13 | Opsterland | Fryslân | € 397.000 | € 347.000 | +14,4% |
| 14 | Someren | Noord-Brabant | € 499.000 | € 436.000 | +14,4% |
| 15 | Deurne | Noord-Brabant | € 483.000 | € 423.000 | +14,2% |
| 16 | Mook en Middelaar | Limburg | € 514.000 | € 451.000 | +14,0% |
| 17 | Renswoude | Utrecht | € 586.000 | € 514.000 | +14,0% |
| 18 | Katwijk | Zuid-Holland | € 526.000 | € 462.000 | +13,9% |
| 19 | Leudal | Limburg | € 413.000 | € 363.000 | +13,8% |
| 20 | Roermond | Limburg | € 354.000 | € 311.000 | +13,8% |
De 10 kleinste stijgingen
| # | Gemeente | Provincie | WOZ 2026 | WOZ 2025 | Verandering |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Texel | Noord-Holland | € 416.000 | € 406.000 | +2,5% |
| 2 | Sluis | Zeeland | € 346.000 | € 334.000 | +3,6% |
| 3 | Vlieland | Fryslân | € 443.000 | € 426.000 | +4,0% |
| 4 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | € 624.000 | € 595.000 | +4,9% |
| 5 | Veere | Zeeland | € 467.000 | € 445.000 | +4,9% |
| 6 | Alphen-Chaam | Noord-Brabant | € 501.000 | € 477.000 | +5,0% |
| 7 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | € 467.000 | € 443.000 | +5,4% |
| 8 | Bergen (NH) | Noord-Holland | € 646.000 | € 612.000 | +5,6% |
| 9 | Schouwen-Duiveland | Zeeland | € 431.000 | € 408.000 | +5,6% |
| 10 | Dinkelland | Overijssel | € 448.000 | € 424.000 | +5,7% |
Woningen onder bezwaar per gemeente
De Waarderingskamer houdt per gemeente bij welk deel van de woningen onder bezwaar staat. Dat zijn bezwaren tegen de WOZ-waarde, niet het aantal bezwaren dat gegrond is.
Gemiddeld onder bezwaar (2025)
4,0%
ongewogen gemiddelde van 120 gemeenten
Hoogste aandeel
9,4%
Blaricum
| # | Gemeente | Provincie | Onder bezwaar | Bron |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Blaricum | Noord-Holland | 9,4% | Waarderingskamer |
| 2 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | 8,7% | Waarderingskamer |
| 3 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 8,4% | Waarderingskamer |
| 4 | Bergen (NH) | Noord-Holland | 8,2% | Waarderingskamer |
| 5 | Heiloo | Noord-Holland | 7,9% | Waarderingskamer |
| 6 | Hillegom | Zuid-Holland | 7,7% | Waarderingskamer |
| 7 | Laren | Noord-Holland | 7,5% | Waarderingskamer |
| 8 | Maasdriel | Gelderland | 7,1% | Waarderingskamer |
| 9 | Buren | Gelderland | 6,9% | Waarderingskamer |
| 10 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | 6,9% | Waarderingskamer |
In welke week kwamen de WOZ-beschikkingen?
Dagtekening van de WOZ-beschikking 2026 per kalenderweek, voor 119 gemeenten. De dagtekening is de datum op de beschikking; daarna heb je zes weken voor bezwaar.
- Week 5 (26 jan t/m 1 feb)16 gemeenten
- Week 6 (2 feb t/m 8 feb)2 gemeenten
- Week 7 (9 feb t/m 15 feb)5 gemeenten
- Week 8 (16 feb t/m 22 feb)16 gemeenten
- Week 9 (23 feb t/m 1 mrt)80 gemeenten
Methode en bronnen
WOZ per jaar, provincie en gemeente. Uit CBS StatLine, tabel 85036NED (Gemiddelde WOZ-waarde van woningen). Het gaat om het gemiddelde van alle woningen, koop en huur samen. De verandering is de procentuele verandering van het gemiddelde ten opzichte van het vorige belastingjaar, afgerond op één decimaal. Een stijging van het gemiddelde zegt niet dat elke woning evenveel in waarde steeg. Gemeenten die zijn opgeheven of samengevoegd tellen niet mee.
Wijken en buurten. Voor de pagina's per gemeente gebruiken we ook de CBS-tabel Kerncijfers wijken en buurten.
Bezwaar en dagtekening. Van de gemeentepagina's van de Waarderingskamer: het percentage woningen onder bezwaar per belastingjaar en de dagtekening van de beschikkingen. Het landelijke cijfer hier is het ongewogen gemiddelde van de gemeenten: elke gemeente telt even zwaar, ongeacht het aantal woningen. We halen deze gegevens elke dag voor een deel van de gemeenten op, laatst op 12 oktober 2026.
Laatst bijgewerkt op 12 oktober 2026. De pagina ververst dagelijks; het CBS werkt de WOZ-cijfers een paar keer per jaar bij.
- CBS StatLine, 85036NED Gemiddelde WOZ-waarde van woningen (CC BY 4.0)
- CBS, Kerncijfers wijken en buurten (CC BY 4.0)
- Waarderingskamer, gegevens per gemeente
Hoe citeer je deze cijfers?
Je mag de cijfers vrij gebruiken. Vermeld de bron zo: Bron: kloptmijnwoz.nl op basis van CBS (en bij de bezwaarcijfers: op basis van Waarderingskamer), met een link naar kloptmijnwoz.nl/woz-in-cijfers.
Alle gemeenten als CSV (code, naam, provincie, WOZ per jaar, verandering, onder bezwaar)