WOZ-waarde in Emmen (2026)
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Emmen is € 292.000 in 2026. Dat is +10,2% ten opzichte van 2025 (€ 265.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.
Kerncijfers
- Gemiddelde WOZ 2026
- € 292.000
- Verandering t.o.v. 2025
- +10,2%
- Provincie Drenthe
- € 358.000
- +10,8%
- Nederland
- € 439.000
- +10,3%
- Koopwoningen 2025
- € 318.000
- Woningen (2025)
- 50.710
- Koopwoningen
- 63%
- Eengezinswoningen
- 79%
Gemiddelde WOZ per jaar
| Jaar | Gemiddelde WOZ | Grafiek | Verschil |
|---|---|---|---|
| 2026 | € 292.000 | +10,2% | |
| 2025 | € 265.000 | +6,0% | |
| 2024 | € 250.000 | +4,2% | |
| 2023 | € 240.000 | +15,4% | |
| 2022 | € 208.000 | +11,8% | |
| 2021 | € 186.000 | +6,9% | |
| 2020 | € 174.000 | +6,7% | |
| 2019 | € 163.000 |
Hoe Emmen de WOZ uitvoert
- Oordeel Waarderingskamer
- Goed, meerdere jaren
- Dagtekening beschikkingen dit jaar
- 25 februari 2026
- Marktontwikkeling woningen (peiljaar)
- +10,5%
- Woningen onder bezwaar (2025)
- 2,3%
- Wie voert de WOZ uit
- Gemeente Emmen
Woningen onder bezwaar per jaar: 2025 2,3%, 2024 2,6%, 2023 4,7%, 2022 2,7%, 2021 1,8%, 2020 1,6%, 2019 2%, 2018 0,8%.
WOZ per wijk (2025)
Gemiddelde WOZ-waarde per wijk volgens het CBS. Dit is belastingjaar 2025; nieuwere cijfers per wijk publiceert het CBS later dan die per gemeente.
| Wijk | Gemiddelde WOZ | t.o.v. jaar ervoor |
|---|---|---|
| Wijk 01 Nieuw-Weerdinge | € 263.000 | +6,0% |
| Wijk 02 Roswinkel | € 318.000 | +5,3% |
| Wijk 03 Emmer-Compascuum | € 261.000 | +5,7% |
| Wijk 04 Barger-Compascuum | € 261.000 | +5,7% |
| Wijk 05 Nieuw-Dordrecht | € 308.000 | +5,8% |
| Wijk 06 Nieuw-Amsterdam | € 290.000 | +5,8% |
| Wijk 07 Erica | € 307.000 | +5,9% |
| Wijk 08 Klazienaveen | € 264.000 | +6,0% |
| Wijk 09 Zwartemeer | € 257.000 | +8,4% |
| Wijk 10 Schoonebeek | € 297.000 | +6,8% |
| Wijk 13 Veenoord | € 255.000 | +4,1% |
| Wijk 21 Nieuw-Schoonebeek | € 319.000 | +7,0% |
| Wijk 32 Weiteveen | € 298.000 | +7,6% |
| Wijk 40 Emmen-Centrum | € 240.000 | +5,3% |
| Wijk 41 Emmen-Centrum Oost | € 313.000 | +5,4% |
| Wijk 42 Emmermeer | € 210.000 | +5,5% |
| Wijk 43 Angelslo | € 196.000 | +6,5% |
| Wijk 44 Emmerhout | € 200.000 | +4,2% |
| Wijk 45 Emmerschans | € 300.000 | +4,5% |
| Wijk 46 Bargeres | € 214.000 | +7,0% |
| Wijk 47 Rietlanden | € 297.000 | +6,1% |
| Wijk 48 Parc Sandur | € 400.000 | +5,3% |
| Wijk 49 Delftlanden | € 435.000 | +5,6% |
| Wijk 50 Barger-Oosterveld | € 329.000 | +5,1% |
| Wijk 51 Kern Emmen Noord | € 423.000 | +4,2% |
| Wijk 52 Kern Emmen Zuid | € 465.000 | +5,9% |
Bezwaar maken in Emmen
Waar je bezwaar indient, tot wanneer en hoe je het taxatieverslag opvraagt.
Mail als je beschikking komt
Veelgestelde vragen
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Emmen?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Emmen is € 292.000 in 2026. Dat is +10,2% ten opzichte van 2025 (€ 265.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.
Hoeveel is de WOZ-waarde in Emmen gestegen?
Gemiddeld +10,2% van 2025 op 2026. Dat is een gemiddelde over alle woningen. Is jouw WOZ veel harder gestegen, dan is het de moeite waard om je taxatieverslag te controleren.
Wanneer verstuurt Emmen de WOZ-beschikkingen?
Dit jaar hadden de beschikkingen als dagtekening 25 februari 2026 (volgens de Waarderingskamer). Je hebt zes weken na die datum om bezwaar te maken.
Hoeveel mensen maken bezwaar tegen hun WOZ in Emmen?
Voor belastingjaar 2025 stond 2,3% van de woningen in Emmen onder bezwaar (Waarderingskamer).
Bron: CBS StatLine (Kerncijfers wijken en buurten), CC BY 4.0 en de Waarderingskamer. Het belastingjaar is het jaar van de beschikking; de waarde geldt op 1 januari van het jaar ervoor. Meer cijfers in WOZ in cijfers.