- WOZ-waarde per gemeente
- Heerlen
WOZ-waarde in Heerlen (2026)
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Heerlen is € 238.000 in 2026. Dat is +11,2% ten opzichte van 2025 (€ 214.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.
Kerncijfers
- Gemiddelde WOZ 2026
- € 238.000
- Verandering t.o.v. 2025
- +11,2%
- Provincie Limburg
- € 348.000
- +11,9%
- Nederland
- € 439.000
- +10,3%
- Koopwoningen 2025
- € 278.000
- Woningen (2025)
- 46.795
- Koopwoningen
- 47%
- Eengezinswoningen
- 63%
Gemiddelde WOZ per jaar
| Jaar | Gemiddelde WOZ | Grafiek | Verschil |
|---|---|---|---|
| 2026 | € 238.000 | +11,2% | |
| 2025 | € 214.000 | +7,5% | |
| 2024 | € 199.000 | -2,0% | |
| 2023 | € 203.000 | +19,4% | |
| 2022 | € 170.000 | +6,9% | |
| 2021 | € 159.000 | +6,0% | |
| 2020 | € 150.000 | +8,7% | |
| 2019 | € 138.000 |
Hoe Heerlen de WOZ uitvoert
- Oordeel Waarderingskamer
- Goed, meerdere jaren
- Dagtekening beschikkingen dit jaar
- 25 februari 2026
- Marktontwikkeling woningen (peiljaar)
- +11,7%
- Woningen onder bezwaar (2025)
- 2,6%
- Wie voert de WOZ uit
- Belastingsamenwerking Gemeenten en Waterschappen (BsGW)
Woningen onder bezwaar per jaar: 2025 2,6%, 2024 3,2%, 2023 9%, 2022 8,2%, 2021 3,1%, 2020 4,2%, 2019 2%, 2018 4,3%.
WOZ per wijk (2025)
Gemiddelde WOZ-waarde per wijk volgens het CBS. Dit is belastingjaar 2025; nieuwere cijfers per wijk publiceert het CBS later dan die per gemeente.
| Wijk | Gemiddelde WOZ | t.o.v. jaar ervoor |
|---|---|---|
| Wijk 10 Maria Gewanden - Terschuren | € 215.000 | +8,0% |
| Wijk 11 Mariarade | € 214.000 | +10,3% |
| Wijk 12 Hoensbroek - De Dem | € 173.000 | +6,1% |
| Wijk 13 Nieuw Lotbroek | € 223.000 | +8,3% |
| Wijk 20 Vrieheide - De Stack | € 179.000 | +9,8% |
| Wijk 21 Heerlerheide - Passart | € 171.000 | +8,9% |
| Wijk 22 Heksenberg | € 207.000 | +10,1% |
| Wijk 23 Schrieversheide | € 422.000 | +30,2% |
| Wijk 24 Rennemig - Beersdal | € 202.000 | +11,0% |
| Wijk 30 Zeswegen-Nieuw Husken | € 199.000 | +9,9% |
| Wijk 31 Schandelen - Grasbroek | € 187.000 | +5,1% |
| Wijk 32 Meezenbroek-Schaesbergerveld | € 189.000 | +8,0% |
| Wijk 33 Heerlen-Centrum | € 216.000 | +6,9% |
| Wijk 34 Eikenderveld | € 168.000 | +7,0% |
| Wijk 35 Woonboulevard - Ten Esschen | € 393.000 | +3,7% |
| Wijk 36 Welten-Benzenrade | € 295.000 | +5,4% |
| Wijk 37 Bekkerveld - Aarveld | € 260.000 | +5,7% |
| Wijk 38 Caumerveld-Douve Weien | € 277.000 | +4,1% |
| Wijk 39 Molenberg | € 228.000 | +6,0% |
| Wijk 40 Heerlerbaan - Centrum | € 169.000 | +7,6% |
| Wijk 41 Heerlerbaan - Schil | € 323.000 | +8,8% |
| Wijk 42 De Beitel | € 389.000 | +6,0% |
Bezwaar maken in Heerlen
Waar je bezwaar indient, tot wanneer en hoe je het taxatieverslag opvraagt.
Mail als je beschikking komt
Veelgestelde vragen
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Heerlen?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Heerlen is € 238.000 in 2026. Dat is +11,2% ten opzichte van 2025 (€ 214.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.
Hoeveel is de WOZ-waarde in Heerlen gestegen?
Gemiddeld +11,2% van 2025 op 2026. Dat is een gemiddelde over alle woningen. Is jouw WOZ veel harder gestegen, dan is het de moeite waard om je taxatieverslag te controleren.
Wanneer verstuurt Heerlen de WOZ-beschikkingen?
Dit jaar hadden de beschikkingen als dagtekening 25 februari 2026 (volgens de Waarderingskamer). Je hebt zes weken na die datum om bezwaar te maken.
Hoeveel mensen maken bezwaar tegen hun WOZ in Heerlen?
Voor belastingjaar 2025 stond 2,6% van de woningen in Heerlen onder bezwaar (Waarderingskamer).
Bron: CBS StatLine (Kerncijfers wijken en buurten), CC BY 4.0 en de Waarderingskamer. Het belastingjaar is het jaar van de beschikking; de waarde geldt op 1 januari van het jaar ervoor. Meer cijfers in WOZ in cijfers.