- WOZ-waarde per gemeente
- Horst aan de Maas
WOZ-waarde in Horst aan de Maas (2026)
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Horst aan de Maas is € 410.000 in 2026. Dat is +11,4% ten opzichte van 2025 (€ 368.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.
Kerncijfers
- Gemiddelde WOZ 2026
- € 410.000
- Verandering t.o.v. 2025
- +11,4%
- Provincie Limburg
- € 348.000
- +11,9%
- Nederland
- € 439.000
- +10,3%
- Koopwoningen 2025
- € 405.000
- Woningen (2025)
- 18.910
- Koopwoningen
- 75%
- Eengezinswoningen
- 87%
Gemiddelde WOZ per jaar
| Jaar | Gemiddelde WOZ | Grafiek | Verschil |
|---|---|---|---|
| 2026 | € 410.000 | +11,4% | |
| 2025 | € 368.000 | +8,6% | |
| 2024 | € 339.000 | +4,6% | |
| 2023 | € 324.000 | +9,8% | |
| 2022 | € 295.000 | +5,7% | |
| 2021 | € 279.000 | +5,3% | |
| 2020 | € 265.000 | +3,9% | |
| 2019 | € 255.000 |
Hoe Horst aan de Maas de WOZ uitvoert
- Oordeel Waarderingskamer
- Goed, meerdere jaren
- Dagtekening beschikkingen dit jaar
- 25 februari 2026
- Marktontwikkeling woningen (peiljaar)
- +11,7%
- Woningen onder bezwaar (2025)
- 3,6%
- Wie voert de WOZ uit
- Gemeente Horst aan de Maas
Woningen onder bezwaar per jaar: 2025 3,6%, 2024 4,4%, 2023 7,3%, 2022 2,7%, 2021 3,5%, 2020 2,1%, 2019 1,6%, 2018 1,8%.
WOZ per wijk (2025)
Gemiddelde WOZ-waarde per wijk volgens het CBS. Dit is belastingjaar 2025; nieuwere cijfers per wijk publiceert het CBS later dan die per gemeente.
| Wijk | Gemiddelde WOZ | t.o.v. jaar ervoor |
|---|---|---|
| Wijk 00 Griendtsveen | € 404.000 | +10,1% |
| Wijk 01 America | € 371.000 | +8,2% |
| Wijk 02 Meterik | € 409.000 | +7,6% |
| Wijk 03 Hegelsom | € 373.000 | +8,1% |
| Wijk 04 Horst | € 361.000 | +9,4% |
| Wijk 05 Melderslo | € 408.000 | +9,4% |
| Wijk 06 Broekhuizenvorst | € 357.000 | +7,5% |
| Wijk 07 Lottum | € 377.000 | +7,7% |
| Wijk 08 Grubbenvorst | € 341.000 | +7,2% |
| Wijk 09 Broekhuizen | € 361.000 | +7,1% |
| Wijk 10 Sevenum | € 379.000 | +8,9% |
| Wijk 11 Kronenberg | € 381.000 | +8,5% |
| Wijk 12 Evertsoord | € 480.000 | +7,1% |
| Wijk 13 Meerlo | € 356.000 | +7,6% |
| Wijk 14 Tienray | € 336.000 | +7,3% |
| Wijk 15 Swolgen | € 380.000 | +7,3% |
Bezwaar maken in Horst aan de Maas
Waar je bezwaar indient, tot wanneer en hoe je het taxatieverslag opvraagt.
Mail als je beschikking komt
Veelgestelde vragen
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Horst aan de Maas?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Horst aan de Maas is € 410.000 in 2026. Dat is +11,4% ten opzichte van 2025 (€ 368.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.
Hoeveel is de WOZ-waarde in Horst aan de Maas gestegen?
Gemiddeld +11,4% van 2025 op 2026. Dat is een gemiddelde over alle woningen. Is jouw WOZ veel harder gestegen, dan is het de moeite waard om je taxatieverslag te controleren.
Wanneer verstuurt Horst aan de Maas de WOZ-beschikkingen?
Dit jaar hadden de beschikkingen als dagtekening 25 februari 2026 (volgens de Waarderingskamer). Je hebt zes weken na die datum om bezwaar te maken.
Hoeveel mensen maken bezwaar tegen hun WOZ in Horst aan de Maas?
Voor belastingjaar 2025 stond 3,6% van de woningen in Horst aan de Maas onder bezwaar (Waarderingskamer).
Bron: CBS StatLine (Kerncijfers wijken en buurten), CC BY 4.0 en de Waarderingskamer. Het belastingjaar is het jaar van de beschikking; de waarde geldt op 1 januari van het jaar ervoor. Meer cijfers in WOZ in cijfers.