- WOZ-waarde per gemeente
- Roosendaal
WOZ-waarde in Roosendaal (2026)
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Roosendaal is € 359.000 in 2026. Dat is +11,1% ten opzichte van 2025 (€ 323.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.
Kerncijfers
- Gemiddelde WOZ 2026
- € 359.000
- Verandering t.o.v. 2025
- +11,1%
- Provincie Noord-Brabant
- € 450.000
- +10,8%
- Nederland
- € 439.000
- +10,3%
- Koopwoningen 2025
- € 382.000
- Woningen (2025)
- 35.981
- Koopwoningen
- 62%
- Eengezinswoningen
- 74%
Gemiddelde WOZ per jaar
| Jaar | Gemiddelde WOZ | Grafiek | Verschil |
|---|---|---|---|
| 2026 | € 359.000 | +11,1% | |
| 2025 | € 323.000 | +7,7% | |
| 2024 | € 300.000 | +3,1% | |
| 2023 | € 291.000 | +12,4% | |
| 2022 | € 259.000 | +7,5% | |
| 2021 | € 241.000 | +5,7% | |
| 2020 | € 228.000 | +5,1% | |
| 2019 | € 217.000 |
Hoe Roosendaal de WOZ uitvoert
- Oordeel Waarderingskamer
- Goed, meerdere jaren
- Dagtekening beschikkingen dit jaar
- 24 februari 2026
- Marktontwikkeling woningen (peiljaar)
- +12,0%
- Woningen onder bezwaar (2025)
- 2,3%
- Wie voert de WOZ uit
- Belastingsamenwerking West-Brabant (BWB)
Woningen onder bezwaar per jaar: 2025 2,3%, 2024 2,1%, 2023 5,7%, 2022 2,7%, 2021 2,2%, 2020 1,5%, 2019 1,1%, 2018 0,8%.
WOZ per wijk (2025)
Gemiddelde WOZ-waarde per wijk volgens het CBS. Dit is belastingjaar 2025; nieuwere cijfers per wijk publiceert het CBS later dan die per gemeente.
| Wijk | Gemiddelde WOZ | t.o.v. jaar ervoor |
|---|---|---|
| Wijk 00 Centrum | € 277.000 | +6,5% |
| Wijk 01 Oost | € 280.000 | +9,4% |
| Wijk 02 Noord | € 258.000 | +7,9% |
| Wijk 03 West | € 258.000 | +9,8% |
| Wijk 04 Groot Kroeven | € 294.000 | +9,3% |
| Wijk 05 Langdonk | € 300.000 | +8,3% |
| Wijk 06 Kortendijk | € 370.000 | +8,2% |
| Wijk 07 Tolberg | € 382.000 | +6,7% |
| Wijk 08 Industriegebieden | € 461.000 | +4,3% |
| Wijk 10 Nispen | € 453.000 | +6,6% |
| Wijk 11 Wouw | € 391.000 | +6,5% |
| Wijk 12 Heerle | € 428.000 | +6,5% |
| Wijk 13 Moerstraten | € 492.000 | +7,2% |
| Wijk 14 Wouwse Plantage | € 488.000 | +6,6% |
Bezwaar maken in Roosendaal
Waar je bezwaar indient, tot wanneer en hoe je het taxatieverslag opvraagt.
Mail als je beschikking komt
Veelgestelde vragen
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Roosendaal?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Roosendaal is € 359.000 in 2026. Dat is +11,1% ten opzichte van 2025 (€ 323.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.
Hoeveel is de WOZ-waarde in Roosendaal gestegen?
Gemiddeld +11,1% van 2025 op 2026. Dat is een gemiddelde over alle woningen. Is jouw WOZ veel harder gestegen, dan is het de moeite waard om je taxatieverslag te controleren.
Wanneer verstuurt Roosendaal de WOZ-beschikkingen?
Dit jaar hadden de beschikkingen als dagtekening 24 februari 2026 (volgens de Waarderingskamer). Je hebt zes weken na die datum om bezwaar te maken.
Hoeveel mensen maken bezwaar tegen hun WOZ in Roosendaal?
Voor belastingjaar 2025 stond 2,3% van de woningen in Roosendaal onder bezwaar (Waarderingskamer).
Bron: CBS StatLine (Kerncijfers wijken en buurten), CC BY 4.0 en de Waarderingskamer. Het belastingjaar is het jaar van de beschikking; de waarde geldt op 1 januari van het jaar ervoor. Meer cijfers in WOZ in cijfers.