- WOZ-waarde per gemeente
- Steenwijkerland
WOZ-waarde in Steenwijkerland (2026)
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Steenwijkerland is € 374.000 in 2026. Dat is +10,3% ten opzichte van 2025 (€ 339.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.
Kerncijfers
- Gemiddelde WOZ 2026
- € 374.000
- Verandering t.o.v. 2025
- +10,3%
- Provincie Overijssel
- € 394.000
- +10,7%
- Nederland
- € 439.000
- +10,3%
- Koopwoningen 2025
- € 400.000
- Woningen (2025)
- 20.632
- Koopwoningen
- 66%
- Eengezinswoningen
- 85%
Gemiddelde WOZ per jaar
| Jaar | Gemiddelde WOZ | Grafiek | Verschil |
|---|---|---|---|
| 2026 | € 374.000 | +10,3% | |
| 2025 | € 339.000 | +5,0% | |
| 2024 | € 323.000 | +4,5% | |
| 2023 | € 309.000 | +14,4% | |
| 2022 | € 270.000 | +10,2% | |
| 2021 | € 245.000 | +6,5% | |
| 2020 | € 230.000 | +4,1% | |
| 2019 | € 221.000 |
Hoe Steenwijkerland de WOZ uitvoert
- Oordeel Waarderingskamer
- Goed, meerdere jaren
- Dagtekening beschikkingen dit jaar
- 30 januari 2026
- Marktontwikkeling woningen (peiljaar)
- +10,4%
- Woningen onder bezwaar (2025)
- 2,6%
- Wie voert de WOZ uit
- Gemeente Steenwijkerland
Woningen onder bezwaar per jaar: 2025 2,6%, 2024 3,3%, 2023 4,2%, 2022 2,1%, 2021 3,8%, 2020 2,7%, 2019 6,5%, 2018 2,5%.
WOZ per wijk (2025)
Gemiddelde WOZ-waarde per wijk volgens het CBS. Dit is belastingjaar 2025; nieuwere cijfers per wijk publiceert het CBS later dan die per gemeente.
| Wijk | Gemiddelde WOZ | t.o.v. jaar ervoor |
|---|---|---|
| Baars | € 571.000 | +0,7% |
| Basse | € 506.000 | +3,7% |
| Belt-Schutsloot | € 447.000 | +7,7% |
| Blankenham | € 386.000 | +3,2% |
| Blokzijl | € 327.000 | +4,5% |
| De Bult | € 649.000 | +3,3% |
| De Pol | € 487.000 | +3,8% |
| Eesveen | € 434.000 | +3,1% |
| Giethoorn | € 483.000 | +6,9% |
| IJsselham | € 487.000 | +3,0% |
| Kalenberg | € 442.000 | +4,5% |
| Kallenkote | € 428.000 | -9,3% |
| Kuinre | € 304.000 | +4,5% |
| Marijenkampen | € 438.000 | +4,8% |
| Oldemarkt | € 323.000 | +4,5% |
| Onna | € 438.000 | +3,8% |
| Ossenzijl | € 360.000 | +4,7% |
| Paasloo | € 509.000 | -0,6% |
| Scheerwolde | € 387.000 | +6,0% |
| Sint Jansklooster | € 398.000 | +4,7% |
| Steenwijk | € 286.000 | +4,8% |
| Steenwijkerwold | € 318.000 | +5,0% |
| Tuk | € 401.000 | +5,2% |
| Vollenhove | € 289.000 | +5,5% |
| Wanneperveen | € 387.000 | +5,7% |
| Wetering | € 632.000 | +5,3% |
| Willemsoord | € 376.000 | +3,6% |
| Witte Paarden | € 390.000 | +2,6% |
| Zuidveen | € 369.000 | +5,4% |
Bezwaar maken in Steenwijkerland
Waar je bezwaar indient, tot wanneer en hoe je het taxatieverslag opvraagt.
Mail als je beschikking komt
Veelgestelde vragen
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Steenwijkerland?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Steenwijkerland is € 374.000 in 2026. Dat is +10,3% ten opzichte van 2025 (€ 339.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.
Hoeveel is de WOZ-waarde in Steenwijkerland gestegen?
Gemiddeld +10,3% van 2025 op 2026. Dat is een gemiddelde over alle woningen. Is jouw WOZ veel harder gestegen, dan is het de moeite waard om je taxatieverslag te controleren.
Wanneer verstuurt Steenwijkerland de WOZ-beschikkingen?
Dit jaar hadden de beschikkingen als dagtekening 30 januari 2026 (volgens de Waarderingskamer). Je hebt zes weken na die datum om bezwaar te maken.
Hoeveel mensen maken bezwaar tegen hun WOZ in Steenwijkerland?
Voor belastingjaar 2025 stond 2,6% van de woningen in Steenwijkerland onder bezwaar (Waarderingskamer).
Bron: CBS StatLine (Kerncijfers wijken en buurten), CC BY 4.0 en de Waarderingskamer. Het belastingjaar is het jaar van de beschikking; de waarde geldt op 1 januari van het jaar ervoor. Meer cijfers in WOZ in cijfers.