Naar de inhoud
Klopt mijn WOZ?

WOZ-waarde in Venlo (2026)

Provincie Limburg

De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Venlo is € 349.000 in 2026. Dat is +11,9% ten opzichte van 2025 (€ 312.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.

Kerncijfers

Gemiddelde WOZ 2026
€ 349.000
Verandering t.o.v. 2025
+11,9%
Provincie Limburg
€ 348.000
+11,9%
Nederland
€ 439.000
+10,3%
Koopwoningen 2025
€ 376.000
Woningen (2025)
49.137
Koopwoningen
59%
Eengezinswoningen
68%

Gemiddelde WOZ per jaar

Gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Venlo per belastingjaar
JaarGemiddelde WOZVerschil
2026€ 349.000+11,9%
2025€ 312.000+8,7%
2024€ 287.000+0,7%
2023€ 285.000+18,3%
2022€ 241.000+6,6%
2021€ 226.000+5,1%
2020€ 215.000+7,5%
2019€ 200.000

Hoe Venlo de WOZ uitvoert

Oordeel Waarderingskamer
Goed, meerdere jaren
Dagtekening beschikkingen dit jaar
20 februari 2026
Marktontwikkeling woningen (peiljaar)
+12,3%
Woningen onder bezwaar (2025)
4,2%
Wie voert de WOZ uit
Belastingsamenwerking Gemeenten en Waterschappen (BsGW)

Woningen onder bezwaar per jaar: 2025 4,2%, 2024 4,6%, 2023 11,6%, 2022 9,5%, 2021 3,5%, 2020 4,5%, 2019 3,8%, 2018 4,6%.

WOZ per wijk (2025)

Gemiddelde WOZ-waarde per wijk volgens het CBS. Dit is belastingjaar 2025; nieuwere cijfers per wijk publiceert het CBS later dan die per gemeente.

WijkGemiddelde WOZt.o.v. jaar ervoor
Wijk 11 Venlo-Centrum€ 269.000+7,2%
Wijk 12 Venlo-Zuid€ 296.000+8,4%
Wijk 13 Venlo-Oost-Noord€ 372.000+9,4%
Wijk 14 Venlo-Noord€ 265.000+8,6%
Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid€ 354.000+8,9%
Wijk 16 Het Ven€ 468.000+7,3%
Wijk 21 Blerick-Midden€ 270.000+10,2%
Wijk 22 Blerick-Noord€ 238.000+10,2%
Wijk 23 Blerick-Zuid€ 248.000+8,8%
Wijk 24 Vossener€ 275.000+11,8%
Wijk 25 Klingerberg€ 265.000+8,2%
Wijk 26 Hout-Blerick€ 492.000+6,7%
Wijk 27 Boekend€ 467.000+8,9%
Wijk 28 Trade-Port€ 394.000+6,8%
Wijk 31 Tegelen-Centrum€ 301.000+9,1%
Wijk 32 Op de Hei€ 259.000+11,2%
Wijk 35 Steyl€ 310.000+9,2%
Wijk 41 Velden€ 387.000+6,6%
Wijk 43 Lomm€ 364.000+7,1%
Wijk 44 Arcen€ 374.000+5,6%
Wijk 51 Belfeld€ 329.000+9,3%

Bezwaar maken in Venlo

Waar je bezwaar indient, tot wanneer en hoe je het taxatieverslag opvraagt.

Mail als je beschikking komt

Herinnering voor de gemeente Venlo

We gebruiken je e-mailadres alleen voor deze herinnering. Je kunt je op elk moment afmelden via de link in elke mail. Meer in onze privacyverklaring.

Veelgestelde vragen

Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Venlo?

De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Venlo is € 349.000 in 2026. Dat is +11,9% ten opzichte van 2025 (€ 312.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.

Hoeveel is de WOZ-waarde in Venlo gestegen?

Gemiddeld +11,9% van 2025 op 2026. Dat is een gemiddelde over alle woningen. Is jouw WOZ veel harder gestegen, dan is het de moeite waard om je taxatieverslag te controleren.

Wanneer verstuurt Venlo de WOZ-beschikkingen?

Dit jaar hadden de beschikkingen als dagtekening 20 februari 2026 (volgens de Waarderingskamer). Je hebt zes weken na die datum om bezwaar te maken.

Hoeveel mensen maken bezwaar tegen hun WOZ in Venlo?

Voor belastingjaar 2025 stond 4,2% van de woningen in Venlo onder bezwaar (Waarderingskamer).

Bron: CBS StatLine (Kerncijfers wijken en buurten), CC BY 4.0 en de Waarderingskamer. Het belastingjaar is het jaar van de beschikking; de waarde geldt op 1 januari van het jaar ervoor. Meer cijfers in WOZ in cijfers.