- WOZ-waarde per gemeente
- Westerkwartier
WOZ-waarde in Westerkwartier (2026)
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Westerkwartier is € 370.000 in 2026. Dat is +12,1% ten opzichte van 2025 (€ 330.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.
Kerncijfers
- Gemiddelde WOZ 2026
- € 370.000
- Verandering t.o.v. 2025
- +12,1%
- Provincie Groningen
- € 327.000
- +10,8%
- Nederland
- € 439.000
- +10,3%
- Koopwoningen 2025
- € 378.000
- Woningen (2025)
- 28.232
- Koopwoningen
- 73%
- Eengezinswoningen
- 90%
Gemiddelde WOZ per jaar
| Jaar | Gemiddelde WOZ | Grafiek | Verschil |
|---|---|---|---|
| 2026 | € 370.000 | +12,1% | |
| 2025 | € 330.000 | +9,6% | |
| 2024 | € 301.000 | -1,0% | |
| 2023 | € 304.000 | +16,5% | |
| 2022 | € 261.000 | +9,7% | |
| 2021 | € 238.000 | +5,8% | |
| 2020 | € 225.000 | +5,1% | |
| 2019 | € 214.000 |
Hoe Westerkwartier de WOZ uitvoert
- Oordeel Waarderingskamer
- Goed, meerdere jaren
- Dagtekening beschikkingen dit jaar
- 21 februari 2026
- Marktontwikkeling woningen (peiljaar)
- +12,7%
- Woningen onder bezwaar (2025)
- 2,5%
- Wie voert de WOZ uit
- Gemeente Westerkwartier
Woningen onder bezwaar per jaar: 2025 2,5%, 2024 1,7%, 2023 5%, 2022 3%, 2021 1%, 2020 1%, 2019 0,1%.
WOZ per wijk (2025)
Gemiddelde WOZ-waarde per wijk volgens het CBS. Dit is belastingjaar 2025; nieuwere cijfers per wijk publiceert het CBS later dan die per gemeente.
| Wijk | Gemiddelde WOZ | t.o.v. jaar ervoor |
|---|---|---|
| Wijk 00 Grootegast | € 312.000 | +8,0% |
| Wijk 01 Lutjegast | € 352.000 | +7,3% |
| Wijk 02 Opende | € 355.000 | +6,9% |
| Wijk 03 Oldekerk | € 325.000 | +7,3% |
| Wijk 04 Leek | € 314.000 | +10,6% |
| Wijk 05 Zevenhuizen | € 400.000 | +11,1% |
| Wijk 06 Tolbert | € 291.000 | +9,8% |
| Wijk 07 Midwolde | € 504.000 | +13,0% |
| Wijk 08 Lettelbert | € 460.000 | +10,6% |
| Wijk 09 Oostwold | € 338.000 | +9,7% |
| Wijk 10 Enumatil | € 304.000 | +9,0% |
| Wijk 11 Marum | € 359.000 | +7,5% |
| Wijk 12 De Wilp | € 369.000 | +5,7% |
| Wijk 13 | € 272.000 | +9,2% |
| Wijk 14 | € 355.000 | +12,3% |
| Wijk 15 | € 280.000 | +10,7% |
| Wijk 16 | € 284.000 | +9,7% |
| Wijk 17 | € 308.000 | +10,8% |
Bezwaar maken in Westerkwartier
Waar je bezwaar indient, tot wanneer en hoe je het taxatieverslag opvraagt.
Mail als je beschikking komt
Veelgestelde vragen
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Westerkwartier?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Westerkwartier is € 370.000 in 2026. Dat is +12,1% ten opzichte van 2025 (€ 330.000). Het landelijk gemiddelde is € 439.000, een verandering van +10,3%.
Hoeveel is de WOZ-waarde in Westerkwartier gestegen?
Gemiddeld +12,1% van 2025 op 2026. Dat is een gemiddelde over alle woningen. Is jouw WOZ veel harder gestegen, dan is het de moeite waard om je taxatieverslag te controleren.
Wanneer verstuurt Westerkwartier de WOZ-beschikkingen?
Dit jaar hadden de beschikkingen als dagtekening 21 februari 2026 (volgens de Waarderingskamer). Je hebt zes weken na die datum om bezwaar te maken.
Hoeveel mensen maken bezwaar tegen hun WOZ in Westerkwartier?
Voor belastingjaar 2025 stond 2,5% van de woningen in Westerkwartier onder bezwaar (Waarderingskamer).
Bron: CBS StatLine (Kerncijfers wijken en buurten), CC BY 4.0 en de Waarderingskamer. Het belastingjaar is het jaar van de beschikking; de waarde geldt op 1 januari van het jaar ervoor. Meer cijfers in WOZ in cijfers.